Chirurgia stomatologiczna | Warszawa Targówek BetterDent

chirurgia

Chirurgia stomatologiczna to dział, który obejmuje zabiegi operacyjne w obrębie jamy ustnej i tzw. okolicach przyległych. Najczęściej chirurdzy zajmują się operacyjnym usuwaniem zatrzymanych „ósemek”. Niemniej zakres świadczonych przez nich usług w naszym gabinecie stomatologicznym na Targówku jest znacznie większy.

Kto powinien udać się do chirurga?

Zazwyczaj do chirurga kierowani są pacjenci przez lekarzy innych specjalności. Najczęściej przez ortodontę (przed założeniem aparatu stałego) oraz przez lekarza zachowawcę. Dzieje się tak, ponieważ problemy, które wymagają interwencji chirurgicznej, często są ciężkie do samodzielnego zdiagnozowania przez pacjenta.

Jakie zabiegi wykonuje chirurg w naszym gabinecie?

Oferujemy pełną gamę zabiegów chirurgicznych m.in. ekstrakcje zębów, w tym operacyjne usunięcie zatrzymanych „ósemek”, resekcję wierzchołków korzeni, plastykę wyrostka zębodołowego i tkanek miękkich (np. dziąseł, wędzidełek wargi i języka) i inne.

Wykonujemy również bardzo zaawansowane technologicznie zabiegi sterowanej regeneracji tkanek (m.in. kości) czy zabiegi podniesienia dna zatoki szczękowej. Procedury te wykonuje się przed zabiegiem implantacji.

Jak wygląda praca chirurga w naszym gabinecie?

Poszczególne zabiegi chirurgiczne różnią się od siebie. Niemniej jest kilka zasad, które dotyczą wszystkich procedur wykonywanych w naszym gabinecie.

  1. Bezpieczeństwo. Każdy zabieg poprzedzony jest dokładną diagnostyką. Ma ona na celu zminimalizować ryzyko powikłań tak bardzo, jak to możliwe. Dużą wagę przykładamy do sterylności. Skomplikowane zabiegi wykonywane są systemie pracy „na 6 rąk”, gdzie w skład zespołu wykonującego zabieg wchodzą 3 osoby: lekarz i dwie pomoce stomatologiczne.
  2. Stosujemy wyłącznie najlepiej sprawdzone i najnowocześniejsze techniki i urządzenia medyczne. Do każdego zabiegu przygotowujemy się indywidualnie, szczegółowo planując każde działanie.
  3. Komfort pacjenta. Zasada jest jedna: pacjenta ma czuć się komfortowo i nie czuć bólu. Przed zabiegiem wyjaśniamy dokładnie całą procedurę i odpowiadamy na pytania. Pacjenci przed zabiegami otrzymują od nas wskazania przed zabiegowe i po zabiegowe.

Nie należy bać się wizyty u chirurga. Ekstrakcje zębów to tak naprawdę niewielki fragment zabiegów, jakie lekarze tej specjalizacji mają do zaoferowania. Olbrzymia cześć pracy chirurga skupia się na poprawie komfortu życia pacjenta. Warto więc podejść do rozwiązań oferowanych przez tę dziedzinę stomatologii z otwartą głową.

Nasz ekspert w chirurgii:

Mateusz Rzentała chirurg betterdent

Mateusz Rzentała

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Od ponad 11 lat pasjonuje się chirurgią twarzowo-szczękową. Uczestnik licznych szkoleń teoretycznych i praktycznych dotyczących najnowszych technik w chirurgii jamy ustnej. Jego konikiem jest odtwarzaniem rozległych ubytków kostnych.

Między innymi wykonuje zabiegi: operacyjne usuwanie zębów zatrzymanych, wyłuszczenia torbieli i guzów w obrębie jamy ustnej, odtwarzanie ubytków kostnych przed wszczepieniem implantów, podniesienia dna zatoki szczękowej, wszczepianie implantów.

W czasie wolnym pianista.