Stomatolog Targówek | leczenie zachowawcze | Wolne terminy

leczenie zachowawcze

Stomatologia zachowawcza (zwana też stomatologią ogólną) to podstawowa i najważniejsza dziedzina stomatologii zajmująca się leczeniem próchnicy oraz profilaktyką. Do lekarza tej specjalizacji Pacjent udaje się najczęściej. Poza standardowym leczeniem, w razie potrzeby, kierowany jest dalej: do endodonty, ortodonty, chirurga, implantologa, protetyka czy periodontologa.

stomatolog targówek stomatologia zachowawcza

Kto powinien udać się do stomatologa ogólnego?

Odpowiedź jest prosta — każdy. Bezwzględnie każdy powinien odbywać regularne kontrole u stomatologa przynajmniej raz na 6 miesięcy. Nawet jeśli nic w jamie ustnej nas nie boli i mamy wrażenie, że z naszymi zębami jest wszystko w porządku. Jest to niezwykle istotne, ponieważ wiele poważnych problemów na początku nie daje żadnych objawów czy dolegliwości bólowych. Często też, kiedy pojawia się ból, trzeba podjąć bardziej skomplikowane, a co za tym idzie, droższe leczenie. Warto pamiętać, że zdrowie zębów ma wpływ na zdrowie całego organizmu.

Obecny styl życia sprzyja powstawaniu próchnicy, chorób przyzębia oraz stanów zapalnych w jamie ustnej.  Nie mówimy tylko o wszechobecnym cukrze, dodawanym do bardzo dużej ilości produktów, ale też o stresie, który potrafi osłabić szkliwo. Dlatego też w wielu przypadkach właściwa higiena nie wystarcza i kluczowe są regularne wizyty kontrolne w gabinecie stomatologicznym w celu wykonania profesjonalnej oceny stanu zębów.

Jak wygląda leczenie zachowawcze w naszym  gabinecie?

 1. Nasz gabinet stomatologiczny na Warszawskim Targówku korzysta z najnowszych dostępnych na rynku technologii. Korzystamy z wypełnień typu premium i najnowocześniejszego sprzętu.
 2. Każda wizyta w naszym gabinecie jest komfortowa i bezbolesna.
 3. Przykładamy szczególną uwagę do estetyki i wygody. Wypełnienia muszą być perfekcyjnie dobrane kolorystycznie, szczelne i właściwie wyprofilowane.
 4. Każdy pacjent, który do nas trafia, zawsze otrzymuję wyczerpującą informację o stanie zdrowia swojej jamy ustnej oraz ewentualnych zabiegach, które są w jego wypadku potrzebne. W razie potrzeby przygotowujemy interdyscyplinarne plany leczenia, z dokładnym opisem zabiegów, określeniem pilności (do zrobienia „na już”, w przeciągu 6-12 miesięcy), oraz szczegółową wyceną.

Jakie są podstawowe zabiegi wykonywane w naszym gabinecie stomatologicznym na Targówku?

 1. Najważniejszym działaniem w stomatologii zachowawczej jest… profilaktyka. Czyli przeciwdziałanie i zapobieganie chorobom jamy ustnej. Tu kluczowe są regularne kontrole oraz współpraca pacjenta z lekarzem i higienistką, którzy podpowiedzą, jak w naszym konkretnym przypadku, najlepiej jest dbać o zdrowie jamy ustnej. Podpowiedzą jakiej szczoteczki używać, jaką metodą szczotkować zęby, która pasta będzie dla nas najbardziej odpowiednia, dadzą wskazówki dotyczące nitkowania zębów oraz przekażą jak uzupełnić higienę jamy ustnej, wykorzystując dostępne na rynku płukanki.
 2. Pakiet higienizacyjny. To zbiorcza nazwa kilku zabiegów, które pomagają utrzymać zęby w zdrowiu. Mówimy tu konkretnie o:
  1. skalingu, czyli usuwaniu kamienia za pomocą ultradźwięków,
  2. piaskowania, które polega na czyszczeniu zębów z osadu, specjalnym piaskiem, stosowanym pod ciśnieniem,
  3. fluoryzacji, czyli pokrywania zębów fluorem w celu wzmocnienia szkliwa.
 3. Leczenie próchnicy. Chodzi oczywiście o usunięcie ognisk próchnicy i wypełnienie powstałych ubytków specjalnymi materiałami, które imitują prawdziwy ząb. Wyróżnia się wypełnienia:
  1. jednopowierzchniowe – kiedy uzupełniana jest jedna powierzchnia zęba (przeważnie żująca lub boczna),
  2. dwupowierzchniowe – tu uzupełniane są dwie powierzchnie zęba: żująca i boczna,
  3. wypełnienia wielopowierzchniowe, tzw. MOD — kiedy zniszczeniu uległo więcej niż dwie powierzchnie zęba.
 4. Stomatologia estetyczna. Tu mieszczą się zabiegi poprawiające wygląd zębów. Zaliczmy do niej:
  1. odbudowy zębów przednich z wykorzystaniem specjalnych estetycznych materiałów,
  2. wybielanie zębów – to zdrowy i sprawdzony sposób na osiągnięcie pięknego śnieżnobiałego uśmiechu. Sprawdź nasze promocje na zabiegi wybielania <klik>

Częste wizyty u stomatologa wbrew pozorom oszczędzają pieniądze. W naszym gabinecie stomatologicznym na Targówku przeglądy pozwalają wykryć problemy ze zdrowiem jamy ustnej na wczesnym etapie. Zanim niezbędne okażą się skomplikowane i drogie procedury. Nie ma sensu odkładać wizyty u dentysty, problemy same nie znikną, a po czasie mogą okazać się znacznie trudniejsze i droższe do usunięcia. Warto więc pamiętać o regularnych kontrolach.

Nasze ekspertki w stomatologii zachowawczej:

Beata Żak BetterDent

Beata Żak

Absolwentka Oddziału Stomatologii i Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Ma bogate doświadczenie zawodowe skupiające się głównie na pedodoncji, stomatologii zachowawczej i estetycznej.
To właśnie dla pacjentów stale poszerza swoją wiedzę, uczestnicząc w wielu specjalistycznych kursach w kraju i za granicą.

Z oddaniem zajmuje się leczeniem małych pacjentów, wykazując się cierpliwością, empatią i łatwością w nawiązywaniu porozumienia z dziećmi.